Rock Müzik Efsanesi Apocalyptica İstanbul'da Sahne Alacak - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Rock Müzik Efsanesi Apocalyptica İstanbul’da Sahne Alacak

Rock Müzik Efsanesi Apocalyptica İstanbul’da Sahne Alacak

0 Yorum

Apocalyptica, ‘Plays Metallica Tour 2024’ kapsamında 19 Eylül’de İstanbul Zorlu PSM’de sahne alacak.

Dünyanın önde gelen entrümantal rock gruplarından Apocalyptica, 19 Eylül Perşembe akşamı 21.30’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde konser verecek.

Ağırlıklı olarak Metallica grubunun şarkılarını klasik yaylı enstrümanlara adapte ettiği kayıtlarla adını dünyaya duyuran grubun Türkiye’de de geniş bir dinleyici kitlesi var.

1996 tarihli ‘Plays Metallica By Four Cellos’ albümünün çıkışından bu yana klasik müzik eğitimi almış bir grup çellistin, bu müziği ve hard rock dünyalarını birleştirmesiyle ortaya çıkan Apocalyptica, 1993’te Helsinki’de kurulduğu günden bu yana dünya rock sahnesinin en saygın gruplarından biri oldu.

ŞEBNEM FERAH’LA ALBÜM İŞ BİRLİĞİ

2001 yılında Türkçe rock müziğin önemli temsilcilerinden Şebnem Ferah’la Perdeler albümü için birlikte çalışan Apocalyptica, daha önce de birkaç kez Türkiyeli dinleyicileriyle buluşmuştu.

TÜRKİYE’DE SON KONSERLERİNİ 2019’DA VERDİLER

Türkiye’de ilk konserlerini 1998’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde, son konserini ise 2019’da ‘Plays Metallica By Four Cellos’ turnesi kapsamında İzmir, İstanbul ve Ankara’da vermişti.

00:00