Sıcak Kafa'nın Yazarı Afşin Kum'dan Yeni Kitap - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Sıcak Kafa’nın Yazarı Afşin Kum’dan Yeni Kitap

Sıcak Kafa’nın Yazarı Afşin Kum’dan Yeni Kitap

0 Yorum

Netflix’te sevilerek takip edilen dizi Sıcak Kafa, Afşin Kum’un aynı isimli romanından uyarlanmıştı. Kum, yeni bir eserle yeniden okuyucuları karşısına çıkıyor.

Afşin Kum’un 19 çarpıcı öyküden oluşan ilk öykü kitabı Kırk Üçteki Korkunç Traktör Yağmuru geliyor. Ödüllü yazar Afşin Kum, Sıcak Kafa ve Kübra’dan sonra Kırk Üçteki Korkunç Traktör Yağmuru ile okurların karşısında.

HEYECAN VERİCİ BİR YOLCULUK

Transfer olan ruhlar, yavaş ölen bedenler, sistemin maymunları, mahallenin yamyamları, duvarlara toslayan arzular, çeneleri kıran gülleler ve gökten yağan traktörler arasında soluk soluğa bir yolculuk.

SICAK KAFA’DAN SONRA KÜBRA DA NETFLİX’TE

Sıcak Kafa; Osman Sonant, Gonca Vuslateri, Şevket Çoruh gibi usta isimleri bir araya getiren, Netflix’te yerli yapımlar arasında en çok izlenen dizilerden biri olmuştu. Sıcak Kafa’dan sonra Kübra de Netflix’e geliyor. Dizinin senaryosunu Murat Uyurkulak, Rana Mamatlıoğlu ve Bekir Baran Sıtkı kaleme aldı. İşte konusu:

İstanbul’un arka sokaklarında yaşayan Gökhan, hayatının aşkıyla evlenmek için yaşamını yoluna koymaya çalışmaktadır. Gökhan’ın sıradan hayatı, parçası olduğu sanal arkadaşlık grubundan, Kübra isimli bir hesaptan gelmeye başlayan mesajlarla alt üst olur. Kübra, ona kimsenin bilmediği, beklenmedik olaylar hakkında birtakım bilgi ve uyarılar vermektedir. Bu mesajlaşma zamanla, Gökhan’ın seçilmiş kişi olduğuna inandığı bir yolculuğa dönüşür. Bu yolculukta Gökhan’ın destekçileri kadar düşmanları da olacaktır.

Kaynak: Cumhuriyet

00:00