Oscar Ödülleri'ne Yeni Bir Kategori Eklendi - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Oscar Ödülleri’ne Yeni Bir Kategori Eklendi

Oscar Ödülleri’ne Yeni Bir Kategori Eklendi

0 Yorum

Bu yıl 96. kez gerçekleşecek Oscar Ödülleri için heyecanlı bekleyiş başlarken Akademi’den de haber var. Sinema dünyasının en prestijli ödül törenine yeni bir kategori daha eklendi.

Akademi, 10 Mart 2024’te düzenlenecek ödül töreni için hazırlanırken sinema endüstrisine yeni bir haber veriyor. 2026’daki törende “En İyi Oyuncu Kadrosu Seçimi” kategorisinde de Oscar heykelciklerinin verileceği duyuruldu.

Akademi CEO’su Bill Kramer ve Başkan Janet Yang, “Kast direktörleri film yapımında önemli bir rol oynuyor ve Akademi geliştikçe tanıdığımız ve kutladığımız disiplinlere oyuncu kadrosunu da eklemekten gurur duyuyoruz” dedi.

2023 yılında kurulan Cast Direktörleri Şubesi (The Casting Directors Branch) ise haberi hak edilmiş bir teşekkür ve şubenin özverili çabalarının bir kanıtı olarak niteledi.

Oscar Ödülleri’nde son olarak 2001’de yeni bir kategori tanıtılmış ve En İyi Animasyon” dalında da ödüller verilmeye başlanmıştı.

“En İyi Oyuncu Kadrosu Seçimi” kategorisiyle beraber dağıtılan ödül sayısı 24’e çıkacak.

00:00