Massive Attack İstanbul'a Geliyor - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Massive Attack İstanbul’a Geliyor

Massive Attack İstanbul’a Geliyor

0 Yorum

Dünyaca ünlü İngiliz grup Massive Attack, 23 Temmuz’da İstanbul’da dinleyicilerle buluşacak.Trip hop müzik türünün yaratıcısı ve öncüsü olan olan Massive Attack’in konser biletleri satışa çıktı.

Bristol çıkışlı İngiliz trip-hop grubu Massive Attack, BKM ve Pozitif iş birliği ile 23 Temmuz’da Parkorman’da dinleyicilerle buluşacak.

İlk stüdyo albümleri Blue Lines’ı 1991’de yayımlayan grup, çevresel felaketler ve insan hakları konsundaki aktif tutumlarının yanı sıra savaş ve kolonyalizm karşıtı duruşuyla da küresel müzik sahnesinde özgün bir yere sahip oldu.

Grup, 1 Haziran’da ise Filistin’e destek amaçlı Fontaines D.C. ve Young Fathers ile tüm geliri Gazze için Sınır Tanımayan Doktorlar’a bağışlanacak “Ceasefire” isimli EP’sini yayınlayacak.

MASSİVE ATTACK HAKKINDA

Günümüzde üyeleri Robert “3D” Del Naja, Adrian “Tricky” Thaws ve Grant “Daddy G” Marshall’dır. İlk albümleri Blue Lines 1991’de yayımlandı. Albümde yer alan “Unfinished Sympathy” The Guardian’nın 2009’da hazırladığı tüm zamanların en iyi şarkıları listesinde 10. sırada, NME’nin 2014’te hazırladığı tüm zamanların en iyi 500 şarkı listesinde 63. sırada yer aldı.

1998’de üçüncü stüdyo albümleri Mezzanine’nin yayımlanmasından kısa bir süre sonra grubun kurucu üyelerinden Andy “Mushroom” Vowles (“Mush”) grubun müzik tarzına dair farklı görüşlerinde ötürü gruptan ayrılma kararı aldı. Grup, yayımladığı 5 stüdyo albümüyle dünya çapında 13 milyon albüm satış rakamına ulaştı.

DİSKOGRAFİ

Blue Lines (1991)
Protection (1994)
Mezzanine (1998)
100th Window (2003)
Heligoland (2010)

ArtıGerçek

00:00