Karaca Mağarası Ziyaretçilerini Bekliyor - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Karaca Mağarası Ziyaretçilerini Bekliyor

Karaca Mağarası Ziyaretçilerini Bekliyor

0 Yorum

Doğu Karadeniz’in saklı cennetlerinden biri olan Karaca Mağarası’nda yeni turizm sezonu, Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte başladı. Muhteşem sarkıt ve dikitleri ile büyüleyen mağara, bu yıl da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Cebeli köyü sınırları içinde bulunan, damla taşı oluşumları bakımından zengin Karaca Mağarası, her sezon yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.

Dikitleri, sarkıtları, sütunları, org desenli duvarları, bayrak şekilleri, perde damla taşları, mağara çiçekleri, incileri ve traverten havuzlarıyla ünlü mağara, iç nemlenmenin sağlanması, doğal oluşumlardaki beyaz rengin korunması amacıyla her yıl kasım ayında ziyarete kapatılıyor.

Kent merkezine 17 kilometre mesafedeki Karaca Mağarası, 15 Kasım’dan itibaren yapılan bakım çalışmalarının ardından 9 günlük Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte ziyaretçilerine kapılarını açtı.

AA

00:00