Itziar Ituno'nun Reklam Anlaşmaları İptal Oluyor - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Itziar Ituno’nun Reklam Anlaşmaları İptal Oluyor

Itziar Ituno’nun Reklam Anlaşmaları İptal Oluyor

0 Yorum

İspanyol oyuncu Itziar Ituno’nun, ETA üyesi mahkumlara destek veren gösteriye katılması nedeniyle bazı şirketlerle yaptığı reklam sözleşmeleri iptal edildi.

‘La Casa de Papel’ dizisinde canlandırdığı Raquel Murillo karakteriyle tanınan İspanyol oyuncu Itziar Ituno, ETA’ya bağlı mahkumların serbest bırakılması talebiyle 13 Ocak’ta Bilbao kentinde yapılan gösteriye katıldı. Gösterinin ardından BMW’nin Bask ve Navarra bölgelerindeki satış ofislerinden BMW Lurauto, kısa süre önce Ituno ile yaptığı reklam sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, yapılan yazılı açıklamada, “BMW Lurauto olarak herhangi bir siyasi ideolojiye bağlı değiliz, dolayısıyla Lurauto imajının ideolojik içerikli herhangi bir eylemle ilişkilendirilmiş olmasından üzüntü duyuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İspanya havayolu şirketi Iberia da, Ituno’nun yer aldığı bir reklam filmini sosyal medya hesaplarından sildi.

Oyuncuya, bazı hayranları ve ETA mahkumlarına yardım eden “Sare” adlı dernek tarafından sosyal medya aracılığıyla destek mesajları gönderildi.

00:00