İBB Şehir Tiyatroları'nda Yeni Oyun - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler İBB Şehir Tiyatroları’nda Yeni Oyun

İBB Şehir Tiyatroları’nda Yeni Oyun

0 Yorum

Oyuncu Çağlar Çorumlu, İBB Şehir Tiyatroları’na “Şakşakçılar” oyunu ile döndü. Fred Radix’nin kaleme aldığı eseri hem yöneten hem de başrolde oynayan Çorumlu’ya Erkan Baylav ve Albina Özden eşlik ediyor.

Oyunda; Paris tiyatrolarının, seyirci arasına karışarak doğru zamanda alkışlatmakla görevli şakşakçılar sayesinde başarı kazandığı yıllar anlatılıyor.

Çağlar Çorumlu’yu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın oyunlarında büyük bir keyifle ve kahkahalar eşliğinde seyrediyorduk. Tiyatrodan ayrıldıktan sonra uzun zamandır sahnelere dönmesini bekledik. Ve usta oyuncu “Şakşakçılar” ile geri döndü. Fransız yazar Fred Radix’nin kaleme aldığı, Çağlar Çorumlu’nun yönettiği ve başrolünde olduğu “Şakşakçılar”, Gülce Ünlü’nün çevirisi, Emrah Eren’in proje danışmanlığıyla, TiyatrOPS tarafından sahneleniyor.

Oyun 1895 yılında bir tiyatroda geçiyor. Şakşakçı Şefi Auguste Levasseur’un tiyatroda oyuna kısa bir süre kala yaşadıklarını görüyoruz. Çağlar Çorumlu’ya oyunda; Erkan Baylav ve Albina Özden eşlik ediyor. Oyunda; Paris tiyatrolarının, seyirci arasına karışarak doğru zamanda alkışlatmakla görevli şakşakçılar sayesinde başarı kazandığı yıllar anlatılıyor.

Cumhuriyet

00:00