İBB Miras'ın Restore Ettiği Çubuklu Silolar'dan İlk Sergi - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler İBB Miras’ın Restore Ettiği Çubuklu Silolar’dan İlk Sergi

İBB Miras’ın Restore Ettiği Çubuklu Silolar’dan İlk Sergi

0 Yorum

Beykoz’da Çubuklu Silolar’ın restorasyonu İBB Miras tarafından tamamlanarak, sanat merkezi işlevi kazandırıldı. Çubuklu Silolar’da kurulan dijital sanatlar müzesinin ilk sergisi “Bilinci Yeniden Kurmak: Gerçeklik Nedir” ziyarete açılıyor.

Beykoz’un Çubuklu mevkiinde 1930’larda kurulan ve deniz yönünde petrol taşımacılığı için kullanılan petrol tankerleri İBB Miras ekipleri tarafından restore edileren sanat merkezine dönüştürüldü.

Uzun yıllardır atıl hâlde duran Çubuklu Silolar, yeniden işlev kazandırılarak 10 Mart’ta dijital sanatlar, doğa ve bilim müzesi, kütüphane, atölye, sahne, çocuk ve sanat merkezi gibi alanlarıyla kapılarını İstanbullulara açtı.

YENİ MEDYA SANATININ ÖNCÜSÜ ARS ELECTRONICA TÜRKİYE’DE

Çubuklu Silolar’da açılan Dijital Sanatlar Müzesi’in ilk sergisi belli oldu. Çubuklu Silolar, 1979’dan beri dijital devrimin izlerini süren ve tüm dünyadan sanatçı, sanat teknolojisi ve bilim insanını bir araya getiren Ars Electronica sergisiyle ziyarete açılıyor.

DİJİTALLEŞME VE YAPAY ZEKA ETKİSİNDE DEĞİŞEN GERÇEKLİK ALGISI

Yeni Medya Sanatı alanında faaliyet gösteren Avusturyalı kültür, eğitim ve bilim enstitüsü olan Ars Electronica küratörlüğü ve Piksel.Creative Solutions prodüktörlüğünde gerçekleşen “Bilinci Yeniden Kurmak: Gerçek Nedir?” sergisi, günümüz gerçeklik anlayışının dijitalleşme ve yapay zekanın etkisinde nasıl bir yöne doğru evrildiğini sunuyor.

ArtıGerçek

00:00