Hüsnü Arkan ve Dengin Ceyhan'dan 'Şiirlerden Şarkılar' Albümü - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Hüsnü Arkan ve Dengin Ceyhan’dan ‘Şiirlerden Şarkılar’ Albümü

Hüsnü Arkan ve Dengin Ceyhan’dan ‘Şiirlerden Şarkılar’ Albümü

0 Yorum

Hüsnü Arkan’ın, piyanist Dengin Ceyhan ile birlikte kaydettiği yeni albümü Kırk Yıl Sonra – Şiirlerden Şarkılar tüm müzik platformlarında yayında. Albümün lansman konserleri 10 Şubat’ta İstanbul’da, 6 Mart’ta Ankara’da düzenlenecek.

Hüsnü Arkan, yirmili yaşlarında şiirler üzerine yazdığı şarkıları, klasik müzik piyanisti Dengin Ceyhan’ın düzenlemeleri ve eşliğiyle ‘Kırk Yıl Sonra – Şiirlerden Şarkılar’ başlığını taşıyan albümde topladı.

Bugüne dek daha çok kendi yazdığı, şiir formuna yakın duran şarkı sözleriyle bilinen Hüsnü Arkan, bu kez tanınmış şairlerin dizeleriyle dinleyiciyle buluşuyor.

Albümde Orhan Veli, Ataol Behramoğlu, Nazım Hikmet, Can Yücel, Muzaffer İlhan Erdost, İsmail Uyaroğlu, Necati Cumalı, Cahit Sıtkı Tarancı ve Bertolt Brecht’in şiirlerinden şarkılar yer alıyor.

13 şarkılık yeni albümden şarkıların ilk kez dinleyicilerle buluşacağı “Kırk Yıl Sonra – Şiirlerden Şarkılar” lansman konserleri ise 10 Şubat’ta İstanbul’da Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, 6 Mart’ta Ankara’da bulunan MEB Şura Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek.

00:00