Harry Potter'ın Yıldız İsminden Özeleştiri - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Harry Potter’ın Yıldız İsminden Özeleştiri

Harry Potter’ın Yıldız İsminden Özeleştiri

0 Yorum

Harry Potter film serisinde Sirius Black karakterini canlandırarak kariyerinde ikinci bir sıçrama yapan İngiliz aktör Gary Oldman kendi performansını değerlendirdi.

65 yaşındaki ünlü aktör Gary Oldman, Harry Potter filmlerindeki Sirius Black rolünü kabul ederek küllerinden doğmuş, uzun bir aranın ardından tekrar popüler bir isim haline gelmişti.

Ancak “Happy Sad Confused” podcastinin perşembe günkü bölümünde konuşan Oldman, “Filmlerdeki performansımın vasat olduğunu düşünüyorum. Belki de Alan Rickman’ın yaptığı gibi kitapları okusaydım, her şey daha farklı olabilirdi.”

“Dürüst olmak gerekirse, ne olacağını bilseydim, senaryoyu daha farklı oynardım.” dedi.

Ancak Oldman’ın yaptığı özeleştiri yalnızca “Harry Potter” filmlerindeki rolü değil.

Oyunculuk portföyü hakkında “Her şeyi ateşe verir, yakar ve yeniden yapardım” diyen Oscar ödüllü oyuncu, kendi eserinde “kusurlar yaratma” eğiliminin, “bir sonraki şeyi daha iyi hale getirme” isteğinden kaynaklanan “sağlıklı bir alışkanlık” olduğunu söyledi.

Oldman, yazar J.K. Rowling’in kitap serisinden uyarlanan Harry Potter serisinin dördünde Sirius Black olarak rol aldı; bunlar arasında “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Harry Potter ve Ateş Kadehi”, “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı” ve “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2” yer alıyordu.

Ayrıca 2022’de “Harry Potter 20. Yıldönümü: Hogwarts’a Dönüş” özel bölümünde de oyuncu kadrosuyla yeniden bir araya geldi.

00:00