Dünya Müziğinin Ünlü İsimleri Antalya'da - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Dünya Müziğinin Ünlü İsimleri Antalya’da

Dünya Müziğinin Ünlü İsimleri Antalya’da

0 Yorum

Antalya’da caz ile dünya müziğinin ünlü isimlerini ağırlayacak ‘7. Akra Caz Festivali’, 24 Mayıs’ta başlayacak.

Çağdaş cazın yanı sıra bu müzik türünden yola çıkarak funk, rock, Latin, soul, pop ve elektronik tarzları da harmanlayan performanslarla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan festival, Akra Otel’in açık hava sahnesinde gerçekleştirilecek.

Festivalin açılışını Dany Brillant yapacak

Festivalin açılışını Küba, Porto Riko, Akdeniz ve Fransız ritimlerini cazla harmanladığı şarkıların yanı sıra, Latin, salsa, swing ve caz melodilerinin hakim olduğu parçalara hayat veren sanatçı Dany Brillant yapacak.

Kendine has stiliyle, trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Ibrahim Maalouf, ‘Ibrahim Maalouf & The Trumpets of Michel Ange’ projesiyle 26 Mayıs’ta sahne alacak. Festivalin daimi konuklarından, dünyaca ünlü saksafon sanatçısı ve Rusya’nın caz elçisi Igor Butman ve alanında usta isimlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası’na, ünlü Rus caz ve halk sanatçısı Larisa Dolina’nın eşlik edeceği konser ise 29 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Fusion ve caz türündeki eserleriyle tüm dünyada büyük ilgi gören, piyanist, besteci ve şarkıcı Aziza Mustafa Zadeh, 31 Mayıs’ta sahnede olacak. Azerbaycanlı sanatçıya Ralf Cetto (bas) ve Simon Zimbardo (vurmalılar) eşlik edecek.

Kerem Görsev’den yeni albüm prömiyeri

Caz dünyasının önde gelen isimlerinden piyanist ve besteci Kerem Görsev, yeni albümü ‘Lost Ghost’un Türkiye prömiyeriyle 1 Haziran’da sanatseverlerle buluşacak. Festival, 6 Haziran’da şarkıcı ve söz yazarı Judith Hill’in konseriyle devam edecek. Ödüllü saksafoncu ve besteci Nubya Garcia da 8 Haziran’da cazseverlerle buluşacak.

Festival, 11-12 Haziran’da dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın iki konseriyle sona erecek.

AA

00:00