Dark Tranquillity Ankara ve İstanbul’da Konser Verecek - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler Dark Tranquillity Ankara ve İstanbul’da Konser Verecek

Dark Tranquillity Ankara ve İstanbul’da Konser Verecek

0 Yorum

İsveçli melodik death metal tanrıları Dark Tranquillity, Epifoni Events organizasyonuyla, 4 Nisan 2024 gecesi Ankara’da Jolly Joker Ankara sahnesinde, 5 Nisan’da ise İstanbul’da IF Performance Hall Beşiktaş’ta müzikseverlerle buluşacak.

Temelleri 1989 yılının başlarında atılan grup; Vokalist Anders Friden (In Flames), gitarist Niklas Sundin, ritim gitarist Mikael Stanne, bas gitarist Martin Henriksson ve baterist Anders Jivarp bir araya gelip Septic Broiler adıyla müzik yapmaya başlamasıyla kuruldu. Bu isim adı altında iki demo çalışması yayımlayan grup daha sonra Dark Tranquillity ismini alarak ilk albümleri Skydancer’ı çıkardı.

Bu albümde misafir sanatçı olarak Anna Kajsa Avehall vokalde gruba yardım etti. Albüm çıktıktan sonra Anders Friden gruptan ayrıldı ve Mikael Stanne vokalist rolünü üstlendi. Mikael’in vokali üstlenmesi ile birlikte grubun enerjik sound’unun temelleri atıldı. Daha sonra gruba gitarda Friedrik Johansson dahil oldu. Yeni kadroyla 1994 yılında Of Chaos And Eternal Night adlı EP’yi ve ardından 1995 yılında The Gallery albümünü yaptılar.

Albüm büyük beğeni topladı ve gruba büyük bir başarı kazandırdı. Albümden çıkan “Lethe” ve “Punish My Heaven”, hala grubun sevilen şarkıları arasında yer alıyor. 1997’de The Mind’s I albümünü çıkaran grup, başarısını devam ettirdi ve 1999 tarihli albümümü Projector ile ünlü metal firması Century Media’ya dahil oldu.

Projector’dan sonra sırasıyla Haven, Damage Done, Character, Fiction, Construct albümlerini çıkaran Dark Tranquillity, her albümüyle eleştirmenlerden tam not aldı. 2016 yılında çıkardıkları Atoma albümü ise grup için yeni bir sayfa açtı ve eski kökleri ile bağlantılarını ortaya çıkarak Göteborg stilinin öncüsü hâline geldi. 34 yıllık profesyonel kariyerlerinde milyonlarca hayrana ulaşan Dark Tranquillity, son albümü Moment’i 2020 yılında yayımladı.

ArtfulLiving

00:00