26. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Başlıyor - Mandal Radyo
Mandal Radyo : Canlı Yayın İrtibat Numarası - (552) 427 56 62 Mandal Radyo : Sosyal Medya Hesaplarımız: - Twitter (X) - Instagram: @MandalRadyo
Anasayfa haberler 26. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Başlıyor

26. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Başlıyor

0 Yorum

Ankara’nın en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Ankara Tiyatro Festivali, 17 Kasım’da başlıyor. 10 gün boyunca sürecek olan festival, tiyatronun tüm renklerinden oluşan bir katılımla 26 oyuna ev sahipliği yapacak.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen 26’ncı Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nin programı belli oldu. 26 yıldır “Yaşanılabilir Bir Dünya İçin Sanat” anlayışıyla düzenlenen festivalde bu yıl 26 oyun tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak. 17 Kasım’daki açılış töreniyle başlayacak olan festival 27 Kasım’da sona erecek.

Uluslararası düzeyde gerçekleşen Ankara Tiyatro Festivali, dünyanın birçok ülkesinden katılan tiyatro topluluklarının yanı sıra her yıl üniversite topluluklarından, özel tiyatrolara, şehir tiyatrolarından, amatör tiyatrolara tiyatronun tüm renklerinden oluşan bir katılımla gerçekleşecek.

Festivalin açılışı Boğaziçi Folklor Kulübü’nün gösterisiyle yapılacak. 17 Kasım’da Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak olan açılış töreninde onur ve emek ödülü de sahiplerine sunulacak. Bu yıl Festival Onur Ödülü Tiyatro Sanatçısı Orhan Aydın’a, Emek Ödülü de Tiyatro Sanatçısı Mehmet Ulusoy’a takdim edilecek.

26 yıldır düzenlenen festivalin programı hakkında vakıf tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) olarak düzenlediğimiz, Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nin, bu yıl 26’ıncısını gerçekleştireceğimizi paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Yeniden birlikle olmanın heyecanını yaşayacağımız için büyük bir sabırsızlık içindeyiz. “Yaşanılabilir Bir Dünya İçin Sanat” serüvenimize 17-27 Kasım 2023 tarihleri arasında devam ediyoruz.

00:00